Wypożyczalnia busów Warszawa

2019-05-06

Decydując się na wypożyczalnia busów Warszawa https://www.duzapaka.pl/ nie nalezy zapominać, że braki w ogólnej infrastrukturze, prawie zupełny brak infrastruktury specjalistycznej, brak rzetelnej konsultacji projektów, a także ogromne rozbieżności w polityce informacyjnej polskiego rządu, to sytuacja, która nie tworzy dobrego tła dla rozwoju biznesu w Polsce. Niestety ale momenty, w których niezupełnie nie wiadomo co przyniesie kilka najbliższych miesięcy, ciągłe zmiany prawa, zupełne ignorowanie zasady „prawo nie działa wstecz”, a także nastawienie na coraz wyraźniejsze wzmacnianie wpływów podatkowych, nie jest odpowiednią atmosferą do prowadzenia biznesu i rozwijania przedsiębiorstwa.


Kilka ze wspomnianych wyżej problemów, zostało opisanych oraz podniesionych na międzynarodowych i i krajowych spotkaniach przedsiębiorców, w tym na corocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Wielu przedsiębiorców, prowadzących swój biznes w Polsce mówi o trudnościach, jakie wiążą się ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie przepisami. CO gorsza przepisy owe zmieniają się nie tylko w jednym sektorze, ale niemal we wszystkich dziedzinach życia co ma bezpośredni, ogromny wpływ na sytuację biznesu.


Za niezwykle istotny problem uznaje się także z gruntu wadliwy system podatkowy, który promuje korporacje i duże przedsiębiorstwa, które i tak świetnie dają sobie radę i mają odpowiednie środki i metody do omijania coraz to nowych barier konstruowanych przez państwo. Jednocześnie ten sam system znacznie gorzej traktuje małe i średnie firmy, którym dużo ciężej i poruszać się po rynku i w nim wystartować. Nie mają tak dużych środków do przeznaczenia na sprawy formalne i administracyjne, co duże koncerny, co w konkurencji z nimi, stawia ich od razu na gorszej pozycji. Wielu przedsiębiorców, szefów małych, średnich i mikro przedsiębiorstw, podnosi problem, iż nie mogą liczyć na żadną pomoc od państwa, a wręcz przeciwnie, jedynce czego mogą się spodziewać to dokręcanie śruby podatkowej i coraz liczniejsze i bardziej szczegółowe kontrole. Pomoc zaś jest możliwa tylko ze strony banków, które jak wiadomo nie robią niczego, co nie przynosi im korzyści. Czyli pomoc bankowa okupiona jest kosztem dodatkowych nakładów pieniężnych.


Chcąc pomóc sytuacji w jakiej znalazł się polski biznes, należałoby wprowadzić, lub raczej przywrócić, bo w latach 90 takie rozwiązania funkcjonowały i sprawdzały się świetnie, ulgi inwestycyjne, mające być docelową pomoc dla najmniejszych i dopiero startujących firm. Kolejnym punktem, który mógłby pomóc w rozładowaniu sytuacji jest konsultacja projektów ustaw dotyczących bezpośrednio sektora małego i średniego biznesu z przedstawicielami branży. Nie dość, że będzie to gwarantowało stały rozwój polskiemu biznesowi w takich warunkach, które sam sobie pomoże utworzyć, to wszystkie ewentualne błędy mogą być na bieżąco zgłaszane i usuwane. Nikt lepiej, od samych przedsiębiorców, nie wie, jakie działania są najlepsze aby ożywić czy wzmocnić polski przemysł drobnych i średnich przedsiębiorstw.