Pępkowe

2019-05-09

Pępkowe


Przychodzi taki czas w życiu, kiedy większość naszych znajomych zaczyna tworzyć związki, brać ślub i zakładać rodziny. Możemy spodziewać się, że prędzej czy później dostaniemy zaproszenie na imprezę, która nazywa się “pępkowe”. W skrócie jest impreza, na którą zbierają się zaproszeni goście, aby świętować razem narodziny nowonarodzonego dziecka. Powoli ten zwyczaj odchodzi do lamusa, lecz wciąż zdarza się spotkać takie zwyczaje. Co kupić na taką imprezę? Jak to wygląda? Większość z nas nie ma zielonego pojęcia.Fødselsplakat https://trykknorge.no/product/fodselsplakat-fodselslerret/


Po dostaniu zaproszenia na pępkowe zaczynamy się zamartwiać się o to, co kupić jako prezent. Nie jest to łatwe zadanie. Wybór jest przeogromny, a nie chcemy, żeby ktoś z zaproszonych kupił to samo co my i nowi rodzice otrzymali dwa razy to samo. Co można zatem kupić, aby się nie powtórzyło? Dobrym pomysłem jest fødselsplakat, który będzie ładnie zdobił ścianę w pokoju dziecka. Nie jest to może niezbędny prezent, lecz mało kto wpadnie na ten sam pomysł, więc mamy pewność, że na 90% prezent ten się nie powtórzy.


Elektryczna niania


Prezent ten jest z pewnością bardzo potrzebny młodym rodzicom. Dziecko spokojnie może leżeć w swoim pokoju i zawsze je usłyszą, jeśli w nocy się obudzi. Bardzo praktyczny wybór. Z pewnością bardziej niż fødselsplakat, lecz również trochę droższy. Nie chcemy przecież, aby nasza elektroniczna niania zepsuła się po miesiącu. Lepiej, żeby młodzi rodzice mogli korzystać z niej przez dłuższy czas. Dziecko to wydatki, a kupowanie nowej niani nie jest zawarte w budżecie każdej młodej pary.Ubrania


Oczywiście dla dziecka, nie dla rodziców. Jest to najbardziej powszechny prezent jaki tylko może być. Młodzi rodzice zawsze się z nich cieszą i jak to mówią “nigdy za dużo”. Czasami jednak lepiej zrezygnować z tego pomysłu, ponieważ w sytuacji, gdy każdy stwierdzi, że ubranka są najlepszym pomysłem na prezent, to rodziców może zasypać lawina małych śpioszków, czapeczek i bucików dla ich bobasa. Bardziej oryginalnym pomysłem wydaje się fødselsplakat. Jeśli jednak stawiać chcemy na praktyczność, to lepiej pomyśleć o elektronicznej niani. Oczywiście dziecko też musi być ubrane, więc jeśli chcemy kupić ubranka, to tak po prostu zróbmy.


Pomysłów na prezent z okazji narodzin małego dziecko jest sporo. Do wybory, do koloru. Jeśli nei chcemy by nasz prezent się powtórzył, to najlepszym wyjściem jest zapytać innych zaproszonych co kupują. Jeśli chcemy, aby był praktyczny, zapytajmy młodych rodziców czego potrzebują. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.