Osuszanie murów - czym się wyróżnia?

2019-04-05

Osuszanie murów jest zajęciem bardzo czasochłonnym i niewdzięcznym. Woda, jak i każda ciecz, która wdziera się pod warstwę tynku, powoduje pod nią straszne spustoszenie, nad którym niełatwo zapanować.


Obecnie, wraz z rozwojem myśli budowlanej, istnieje coraz więcej sposobów, by sprawić, że proces osuszanie murów http://budwod.eu/oferta/osuszanie-budynkow-kompleksowo/ będzie przebiegał nieco łatwiej, oraz bardziej efektywnie. Standardową metodą jest metoda cieplna, polegająca na zerwaniu wierzchniej warstwy tynków (jeżeli jest to możliwe), oraz poddanie odkrytego muru działaniu temperatury. Działanie to opiera się głównie na operowaniu słońcem, bądź specjalnym sprzętem, wszelkiego rodzaju nagrzewnicami, bądź oddziaływaniu gorącym powietrzem. Taka technika zabiera dosyć dużo czasu, oraz jest zależna w bardzo dużym stopniu od panującej na zewnątrz pogody i klimatu, gdzie się znajdujemy. Warto zatem pomyśleć o czymś takim jak osuszanie murów iniekcja.


Na dodatek nie mamy nigdy stuprocentowej pewności, że zastosowane rozwiązanie będzie na pewno optymalne i wybór akurat takiego sposobu da nam wymierne rezultaty w postaci odpowiedniego pozbycia się wilgoci. Bardzo ważny jest, oczywiście, rodzaj budulca, jakiego użyto do budowy danego budynku. W przypadku starych konstrukcji namoknięty cement, bądź zaprawa może spowodować ich rozpad i wykruszenie się spoiwa. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest przegrzanie, czyli poddanie budynku działaniu w zbyt wysokiej temperaturze z nagrzewnic, bądź wystawienie go na działanie zbyt intensywnego promieniowania. Taki nagły wstrząs termiczny spowoduje utworzenie warstwy zewnętrznej, zbitej, bardzo twardej, nieprzepuszczającej do wewnątrz przepływu powietrza, a co za tym idzie, nie pozwalającej osuszyć się dokładnie warstwie spodniej. Tego typu sytuacja prowadzi do powstawania pleśni, zacieków, zagrzybienia ścian zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków, a co za tym idzie, rozwój bardzo szkodliwych bakterii powodujących rozmaite choroby, szczególnie układu oddechowego. Ma to ogromne znaczenie podczas przedstawiania osuszania murów w aspekcie licznych preparatów.


Powyższy sposób na osuszanie murów ma swoje minusy, ale przy odpowiednim działaniu, oraz dobrej wentylacji, zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz, potrafi przynieść dobre, trwałe rezultaty. Innym sposobem, nieco bardziej inwazyjnym, jest zastosowanie środków chemicznych. Tego typu rozwiązanie opiera się na działaniu substancji, które, rozpylone na mokrej powierzchni, niejako wyciągają z niej wodę jak odkurzacz. Jednocześnie takie środki zawierają w swoim składzie składniki, które niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za rozwój zarodników grzybów i każdego rodzaju pleśni, niwelując ten problem już na starcie. Osuszanie murów za pomocą środków chemicznych jest, jak widać, dużo szybszą, oraz bardziej efektywną metodą, ale jest też dużo bardziej niebezpieczne. Składniki, które zawarte są w owych środkach do osuszania murów są bardzo szkodliwe dla człowieka, zawierają bardzo duże ilości na przykład chloru, który działa drażniąco na drogi oddechowe, wywołuje duszności i problemy z oddychaniem. Przebywanie w pobliżu podczas rozpylania takich środków może skończyć się bardzo poważnymi poparzeniami.